Gül: "Türkiye bu saldırıyı affetmeyecektir" - 4 June 2010 - Blog - AHMET BOGUS ELECO TEST DRIVE
Sunday
26.March.2017
03:39
Login form
Search ARAMA
Calendar TAKVIM
«  June 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Entries archive
Oy Havuzu
BU SEZON KIM SAMPIYON OLUR KI?
Total of answers: 109
Dost Siteler
 • Kendine Bir site Hazırla
 • Statistics

  Total online: 1
  Guests: 1
  Users: 0

  TEST ELECO

  Blog

  Main » 2010 » June » 4 » Gül: "Türkiye bu saldırıyı affetmeyecektir"
  Gül: "Türkiye bu saldırıyı affetmeyecektir"
  00:07
  Gül: "Türkiye bu saldırıyı affetmeyecektir"

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıya ilişkin, "İsrail tarihin en önemli hatalarından birisini yaptı.
  Güncelleme:03 Haziran 2010 14:26
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıyla ilgili "Türkiye kendi vatandaşlarına ve kendi gemisine karşı uluslararası sularda yapılan böyle bir saldırıyı asla affetmeyecektir." dedi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çorum Valiliği'ni ziyareti sırasında gazetecilerin İsrail'in, Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, saldırı karşısında dünyadan gelen tepkileri yeterli görüp görmediğine ilişkin sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Gül, saldırılara hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, ''Bu kişiler aslında şehittir'' dedi.

  Yardım gönüllülerinin insanlara yardım etmek gibi ulvi bir amaçla hareket ettiğini, ellerinde silah ya da başkalarına zarar verecek bir şey taşımadığının altını çizen Gül, şöyle konuştu:

  ''İsrail tarihin en önemli hatalarından birisini yaptı. Bu yanlışın ne büyük bir yanlış olduğunu ileride çok daha fazla anlayacaktır. Şüphesiz ki Türkiye kendi vatandaşlarına ve kendi gemisine karşı uluslararası sularda yapılan böyle bir saldırıyı asla affetmeyecektir. Soğukkanlı bir şekilde ama bunun gereğini muhakkak yapacaktır.

  Zaten bununla ilgili devlet kademeleri, hükümet gerekli çalışmaları yapmaktadır. Şunu belirtmek isterim ki İsrail yaptığı en büyük yanlışlardan, en büyük hatalardan çok pişman olacağı bir yanlışı yapmıştır. Bunu giderek daha çok anlayacaktır. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız.''

  Saldırının dünyada çok büyük yankı uyandırdığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, BM Güvenlik Konseyi'nde saldırının oy birliğiyle kınanmasının ve olayla ilgili bağımsız komisyon kurulmasının önemli olduğunu kaydetti. Komisyonun bağımsız bir komisyon olacağını vurgulayan Gül, ''Bu komisyon asla İsrail makamlarının kurduğu bir komisyon olmayacaktır. Böyle bir komisyonu kabul etmemiz mümkün değildir'' dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, İsrail'in insanlığa karşı nasıl bir suç işlediğini kendi elleriyle deşifre ettiğini dile getirdi.

  Türkiye'nin bütün vatandaşlarını İsrail'den geri getirdiğini ifade eden Gül, İsrail'de tutulan Türk vatandaşlarının parça parça getirilmesini kabul etmediklerini anlattı.

  Gül, ''Bu çok önemli bir olaydır ve takip edilecektir. Unutulacak, unutturulacak ve üstü kapatılacak bir konu değildir'' dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye-İsrail ilişkilerinin seyrinin bundan sonra nasıl olacağına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

  ''Bu saatten sonra Türk-İsrail ilişkileri hiçbir zaman eskisi gibi olmaz. İsrail yaptığı hatayı anlar, bunu çok açık bir şekilde, kabul edilebilir bir şekilde giderebilirse ancak o zaman belki telafi edebilir. Ama hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağı da artık ortadadır. İsrail ileride anlayacaktır yaptığı hatayı, yaptığı işin ne olduğunu ve kendisine maliyetinin ne olduğunu. Bundan sonra ne olacağını herkes takip edecektir.''

  AA

  Views: 535 | Added by: ahmetbogus | Tags: Gül: Türkiye bu saldırıyı affetmeye | Rating: 0.0/0 |
  Total comments: 1
  1  
  buraya yazıyorum ben de .eger unutursak hatırlamak için.

  Bakalım Devletlerin hafızası insan hafızasına benziyor mu?
  Malum insan hafızası nisyan ile maluldur.


  Name *:
  Email *:
  Code *: